Licówki mogą dawać piękny, godny gwiazdy uśmiech, jeśli więc szukasz olśniewającego uśmiechu, odpowiedzią mogą być właśnie one. Licówki to szczególne nakładki na zęby wykonane w kolorze zęba, które pokrywają naturalne zęby i tworzą jasny, piękny uśmiech. Licówki mogą korygować wiele wad kosmetycznych, od przebarwionych zębów po lekko przekrzywione zęby, aż do przerw w uśmiechu. Postępy w stomatologii kosmetycznej sprawiły, że licówki wyglądają obecnie jeszcze naturalniej.

Jak pracować z licówkami

Licówki dentystyczne to bardzo cienkie powłoki wykonane z materiału zbliżonego do zębów, przeznaczone do pokrywania przedniej powierzchni zębów. Mogą być wykonane z materiałów kompozytowych, porcelany lub żywicy. Większość licówek jest dziś wykonana z porcelany, ponieważ materiał ten lepiej chroni się przed zabrudzeniami i doskonale odbijająca światło, w sposób podobny do naturalnych zębów. Licówki nakładane są na przednie części zębów, ukrywają niedoskonałości, a czasami zmieniają wielkość, kształt i długość zębów. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: http://mdentica.pl/oferta-leczenia/licowki/

W jaki sposób stosuje się licówki dentystyczne

Licówki zazwyczaj wymagają trzech wizyt stomatologicznych. Podczas pierwszej wizyty dentysta mówi, czy zabieg ten będzie przydatny. Podczas drugiej wizyty lekarz stomatolog usunie niewielką ilość szkliwa (zewnętrzna powłoka zębów), aby zrobić miejsce na licówkę. Zazwyczaj usuwa się tylko pół milimetra, ale może to wymagać znieczulenia miejscowego. Następnie zęby są odciskane w specjalnej masie i odlew wysyłany jest do laboratorium dentystycznego, gdzie wykonuje się na zamówienie licówki. Podczas trzeciej wizyty dentysta przytwierdzi licówki do zębów specjalnym materiałem klejącym.

wygląd zębów z licówkami dentystycznymi

Co warto wiedzieć

Ponieważ licówki wykonane są z materiału imitującego naturalne zęby i kształtowanego indywidualnie dla każdego pacjenta, prawie niemożliwe jest określenie różnicy pomiędzy licówką a zębami naturalnymi. W przeciwieństwie do innych opcji kosmetycznych, licówki porcelanowe nie będą zabarwione dymem papierosowym, kawą, herbatą i czerwonym winem. Kolor licówek może być wybrany spośród wielu odcieni bieli.

Jeśli masz między zębami szczeliny, licówki mogą być dobrą alternatywą dla aparatów. Licówki mogą również ukrywać odpryski, pęknięcia lub nierówne zęby. Ponadto licówki są idealne dla zębów, które nie reagują na wybielanie. Licówki nie są jednak odpowiednie dla zębów osłabionych przez próchnicę, złamania lub duże wypełnienia. W przypadku znacznego osłabienia zębów lub brakujących zębów może być potrzebna korona.