Czy czujesz się dobrze ze swoim śmiechem, jesteś z tego całkowicie zadowolony? Jeśli nie, jesteś, jedną z wielu osób, które nie są zadowoleni z wyglądu swojego uśmiechu i gotowi są przejść przez szereg intensywnych zabiegów dentystycznych w celu jego poprawy.

Jedną z najbardziej rekomendowanych opcji dla osiągnięcia perfekcyjnego uśmiechu jest leczenie ortodontyczne. Obecnie coraz więcej osób przechodzi jakąś terapię ortodontyczną. Jedną z najpopularniejszych metod, stosowaną w ortodoncji, są aparaty ortodontyczne. Wiele osób dorosłych jest jednak zaniepokojonych ich noszeniem, głównie dlatego, że są widoczne i mogą powodować pewne podrażnienia i dyskomfort. Istnieje doskonała alternatywa dla aparatów, które prawie nie wpływają na komfort codziennego życia. Tą rewolucyjną metodą jest Invisalign.

Czym jest Invisalign?

Aparat Invisalign składa się z serii przeźroczystych, zdejmowanych „wyrównywaczy”, które można zmieniać co dwa tygodnie na następny zestaw nakładek wyrównujących. Każdy zestaw wyrównujący jest dostosowany i produkowany indywidualnie do potrzeb Pacjenta. W miarę wymiany każdego z zestawów, zęby stopniowo przesuwają się aż do momentu całkowitego wyprostowania.

Tradycyjne aparaty klamrowe, a niewidoczna korekcja

Przed rozpoczęciem leczenia metodą Invisalign stomatolog sporządza spersonalizowany plan leczenia, wygenerowany przez unikalne oprogramowanie 3D. Plan pokaże, jak zęby będą zmieniać swoją pozycję w trakcie leczenia. W ten sposób Pacjent już na początku może zobaczyć, jak będą wyglądać zęby po zakończeniu kuracji. Leczenie metodą Invisalign zwykle trwa około roku u dorosłych. Dla nastolatków długość terapii jest porównywalna z czasem noszenia tradycyjnego aparatu. Więcej o leczeniu nowoczesnym dowiesz się na stronie: http://mdentica.pl/o-nas/gabinet/

plastikowe nakładki

Najważniejsze korzyści metody Invisalign

Invisalign jest skuteczną alternatywą leczenia tradycyjnego w przypadkach wielu chorób, wad jamy ustnej takich jak: nieprawidłowe rozstawianie zębów, ich stłoczenie, wady zgryzu.

Gładkie, plastikowe nakładki są bardzo wygodne i prawie niewidoczne, dzięki czemu zabieg nie wpływa na komfort dnia codziennego.

Ustawiacze można zdejmować nakładki w celu łatwego czyszczenia i komfortowego spożywania posiłków.

Leczenie Invisalign minimalnie ingeruje w styl życia, ale znacząco wpływa wygląd uśmiechu. Invisalign to nowatorska metoda leczenia, korekcji uzębienia, przed jej zastosowaniem należy jednak skonsultować się ze swoim stomatologiem i upewnić się, że jest ona możliwa do zrealizowania.