Utrata zęba może dotknąć każdego człowieka, podobny wypadek może być spowodowany nieszczęśliwym wydarzeniem losowym, ząb może również zostać utracony w następstwie próchnicy, choroby dziąseł lub z powodu podeszłego wieku Pacjenta. Dla osób borykających się z dyskomfortem jakim jest niepełne uzębienie jedzenie, żucie oraz inne z pozoru prozaiczne codzienne czynności, mogą być ogromnie trudne, niewygodne i czasem wręcz wstydliwe.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jednego, kilku zębów, czy też pełnej protezy, implanty stomatologiczne są nowoczesnym, skutecznym i długotrwałym rozwiązaniem Twojego problemu.

Dlaczego właśnie implanty – lista zalet

  1. Implanty stomatologiczne są estetyczne i funkcjonalne; wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby, co pozwala na uśmiechanie się i jedzenie z wygodą i pewnością siebie.
  2. W przypadku utraty zęba kości i dziąsła wokół newralgicznego obszaru kurczą się, powodując niekiedy zapadnięcie się warg i policzków do wewnątrz. Implanty stomatologiczne zastępują korzeń i zapobiegają osłabnięciu kości, ponieważ opiera się ona o implant.
  3. Implanty mogą być czyszczone tak samo jak zęby naturalne, ponadto zdecydowanie łatwiej jest je pielęgnować niż tradycyjne mosty dentystyczne.
  4. Tradycyjne mosty mocowane są przez szlifowanie zdrowych zębów, co może spowodować ich długotrwałe uszkodzenie. Mosty podtrzymywane natomiast implantami dentystycznymi nie opierają się na zębach sąsiednich.
  5. Protezy mogą być niewygodne i często niepewne. Implanty dentystyczne mogą bezpiecznie trzymać sztuczne zęby na swoim miejscu bez konieczności stosowania past i klejów.
  6. Implanty stomatologiczne są używane od ponad trzydziestu lat, okazują się też użyteczne przez całe życie, bez konieczności regularnej wymiany.

implanty dentystyczne

Implant, czyli co

Implanty dentystyczne zaprojektowano tak, aby wyglądały i funkcjonowały tak, jak prawdziwe zęby. Wykonane są one z tytanu, który jest odporny na próchnicę i posiada bardzo mocną strukturę. Implant tytanowy jest połączony z kością, a z implantu śrubowego wydłuża się idealnie dopasowana korona. Kiedy jest kompletny, implant przypomina prawdziwy ząb. Implanty stomatologiczne zostają przytwierdzone do kości szczęki i mogą być umieszczone w górnej lub dolnej szczęce, aby przywrócić kompletny uśmiech. Więcej o implantach dowiesz się na stronie: http://mdentica.pl/oferta-leczenia/implantologia/

Kiedy stosować implanty

  1. W przypadku braku jednego lub kilku zębów.
  2. Po zabiegu usunięciu zęba.
  3. W przypadku, gdy naturalne zęby są zdeformowane i zdecydowanie należy poprawić ich wygląd.
  4. Aby poprawić pewność siebie – ubytki w jamie ustnej zdecydowanie pogarszają pewność siebie, implanty mogą przywrócić dawny, zdrowy uśmiech.

Implanty dentystyczne to najlepsza opcja zastępowania zębów dostępna w nowoczesnej stomatologii. Dzięki nim Pacjenci mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem, pewnością siebie, a codzienne czynności oraz higiena jamy ustnej, nie stanowią problemu.