Pacjenci poszukujący wygodnej alternatywy dla protezy akrylowej i metalowej mogą zainteresować się protezami elastycznymi, dostępnymi w ………

Używając zaawansowanej technologii dopasowywania do kształtu zębów i dziąseł, protezę elastyczną można stosować, gdy nie ma wystarczającej ilości kości, aby dopasować implanty dentystyczne do uzupełnienia brakujących zębów.

Elastyczna proteza funkcjonuje poprzez zginanie, nie wymaga użycia metalowych mechanizmów klamrowych do podtrzymywania protez na miejscu. Osoby z nieprawidłowościami w kształcie ust mogą odnieść duże korzyści z leczenia oraz doświadczyć wzrostu pewności siebie w wyniku tego procesu.

Czym są protezy elastyczne?

Elastyczne protezy dentystyczne mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób, które utraciły jedno lub więcej naturalnych zębów w wyniku choroby dziąseł, infekcji zębów lub urazów sportowych. Przy użyciu tej metody Twój dentysta Kliniki Stomatologicznej ……. może zastosować protezę częściową, aby uzupełnić brakujące zęby i przywrócić naturalny uśmiech.

Wymiana brakujących zębów może mieć głęboki wpływ na wygląd i ogólne samopoczucie jednostki. Bez oparcia twarzy przez protezę po usunięciu zębów, twarz może zapaś się, co może sprawić, że osoby mogą wydawać się jako starsze niż są w rzeczywistości. Ponadto, uchwyt protezy może również zapewnić utrzymanie zdrowia jamy ustnej, ponieważ u osób z wieloma brakami zębowymi często dochodzi do złamań lub zużycia pozostałych zębów.

Co więcej, protezy dentystyczne mogą znacznie ułatwić członkom społeczeństwa wykonywanie szeregu czynności, które zwykle osoby zazwyczaj przyjmują za oczywiste, takich jak jedzenie i mówienie bez trudu.

protezy na zamówienie

Jakie są zalety protez giętkich?

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby pacjenci noszący protezy elastyczne, doświadczali bólu lub dyskomfortu przy użyciu oprzyrządowania z powodu braku metalowych zapięć lub kleju. Dzięki tej formie leczenia, osoby indywidualne mogą cieszyć się większym utrzymaniem dzięki indywidualnemu projektowi.

Ponadto, protezy elastyczne są bardziej kosmetycznym rozwiązaniem dla ludzi, ponieważ są bardziej estetyczne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Materiał użyty do stworzenia oprzyrządowania jest przezroczysty i łączy się w jamie ustnej z naturalnym kolorem gumy. Metalowe zatrzaski znajdujące się w tradycyjnych protezach zębowych zastąpiono zapięciami w kolorze zębów w protezach giętkich.

Prosty charakter akcesoriów sprawia, że można je szybko wyprodukować, co jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów. Ze względu na to, że liczba zastosowanych komponentów jest mniejsza, czas oczekiwania będzie znacznie krótszy.

Pacjenci, którzy nie mogą otrzymać alternatywnego typu protez zębowych w wyniku nieprawidłowości dotyczących kształtu ust, mogą odnieść duże korzyści z dopasowania elastycznego, ponieważ dopasowuje się je do indywidualnych potrzeb.

Pacjenci nie muszą się martwić, że oprzyrządowanie będzie zbyt luźne lub niewyraźne, jako rezultat obcego przedmiotu w jamie ustnej, z powodu ścisłego dopasowania aparatu.